Attēli ir neatņemama prezentāciju un jebkuru citu dokumentu sastāvdaļa. Google attēlu meklētājs parasti ir pirmā vieta, kur tos meklēt un lielākajā daļā gadījumu ar to ir pilnīgi pietiekami. Bet gadās, ka ir nepieciešami arī augstas kvalitātes un liela izmēra attēli, kuri Google attēlu meklētājā ir diezgan maz.

Šo problēmu risina t.s. stock photography vietnes, kurās ir pieejams milzīgs daudzums dažādu tematisko attēlu, bet, protams, par maksu. Diemžēl iekasējamā maksa tiek piestādīta pēc Rietumu pasaules pirktspējas. Pērkot bildes pa vienai vai nelielos apjomos, to cenas svārstās starp 7 un 10 USD par vienu attēlu. Latvijā, šo pakalpojumu atmaksājas izmantot tikai ziņu portāliem un reklāmas aģentūrām.
Savukārt cilvēkiem kā man un Tev, kam šāda veida bildes vajag labi, ja reizi gadā nākas iztikt ar bezmaksas resursiem. Par laimi to pēdējā laikā paliek aizvien vairāk. Nesen uzdūros blogam : https://blog.snappa.com/free-stock-photos/ ar lielisku bezmaksas stoka bilžu vietņu kolekciju.

Saraksts ar šīm vietnēm ir izvietots arī zemāk. Taču pirms lejupielādē pārliecinies zem kādas licences tās ir publicētas. Lai gan es nezinu Latvijā nevienu nopietnu skandālu saistībā ar nepareizas publikācijas licences izmantošanu, labāk pārliecināties, ka viss ir kārtībā. Ja pie fotogrāfijas vai vietnē ir minēts, ka tās publicētas zem Creative commons licences, vari justies droši, ka Autors tās ir ļāvis izmantot privātiem un lielākoties arī komerciāliem nolūkiem. Parasti gan ir korekti vismaz atsaukties uz Autoru, lai atbalstītu tā labo darbu. Lai nokļūtu vietnē, spied uz galerijas attēla. Tas Tev atvērsies jaunā logā.

https://unsplash.com/
https://styledstock.co/
https://stocksnap.io/
https://skitterphoto.com/
https://shotstash.com/
https://picography.co/
https://pixabay.com/
https://www.pexels.com/
https://picjumbo.com/
https://burst.shopify.com/
https://www.foodiesfeed.com/
https://gratisography.com/
https://freestocks.org/
https://mmtstock.com/
https://kaboompics.com/
https://www.lifeofpix.com/
https://jaymantri.com/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.